Polecane wpisy

Szczecin-Goleniów: W styczniu obsłużono o 29% pasażerów więcej

Szczecin-Goleniów: W styczniu obsłużono o 29% pasażerów więcej

Wygląda na to, że szczecińskie lotnisko na dobre wróciło do zwyczaju publikowania okresowych wyników. Nic dziwnego, w końcu obecnie jest się czym pochwalić. W najnowszej publikacji widać, że wzrost miesięcznej liczby podróżnych względem stycznia ubiegłego roku wyniósł 29,43%.

Oznacza to, że port obsłużył w sumie 22 536 pasażerów. Warto w tym miejscu zauważyć sporą przewagę odlatujących nad przylatującymi. Jak podał portal pasazer.com było to około 12,6 tyś do 9,9 tyś. Największą grupę stanowiły osoby podróżujące z i do Londynu (8693 pasażerów). Dalej znalazły się Oslo oraz Warszawa. W przypadku Norwegii znacznych wzrostów możemy spodziewać się w kwietniu i czerwcu, gdy swoje nowe kierunki wprowadzą Ryanair (Oslo Rygge) oraz Wizz Air (Bergen).

W tym roku Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zaoferuje nam połączenia na 10 trasach regularnych (Londyn Stansted, Londyn Luton, Liverpool, Dublin, Oslo Gardemoen, Oslo Torp, Oslo Rygge, Stavanger, Bergen, Warszawa), a także 6 czarterowych (Hurghada, Sharm el-Sheikh, Antalya, Endifha i Kreta).

źródło: airport.com.pl