Polecane wpisy

Jak dojechać na Lotnisko Szczecin-Goleniów

Jak dojechać na Lotnisko Szczecin-Goleniów

Interglobus

Ze Szczecina na Lotnisko Szczecin-Goleniów dojedziemy autobusami firmy Interglobus. Połączenia realizowane są pod konkretne loty, zwykle na około 2,5 godziny przed startem samolotu. Standardowy koszt biletu wynosi 13,90 w jedną stronę, ale promocyjne oferty zaczynają się już od 1 zł (aktualizacja 27.05.2016). Miejsca zarezerwujemy w serwisie przewoźnika interglobus.pl lub kupimy bezpośrednio u kierowcy (25 zł OW).

Autobusy zatrzymują się na następujących przystankach: Szczecin LOT (ul. Wyzwolenia), Szczecin PKP, Szczecin Dąbie PKP, Lotnisko Szczecin-Goleniów.

interglobus-szczecin-glowny-pkp-nowy-przystanek

interglobus-rozklad-szczecin-goleniow-2016

PKS Szczecin

Podobnie jak w przypadku kursów na berlińskie lotniska z Interglobusem konkuruje PKS Szczecin. U tego przewoźnika odjazdy również dostosowane są do konkretnych lotów. Standardowa cena wynosi 15 zł (od 4,99 w promocji). Bilety kupimy na stronie pksszczecin.info.

Autobusy zatrzymują się na następujących przystankach: Szczecin LOT, Szczecin PKS, Szczecin Dąbie PKP, Lotnisko Szczecin-Goleniów.

pks szczecin dworzec autobusowy

PKS Szczecin dojazdy na lotnisko szczecin goleniow

PLL LOT

W przypadku lotów krajowych połączenia obsługiwane są przez pojazdy PLL LOT. Busy ruszają z przystanku znajdującego się przy biurze linii na ulicy Wyzwolenia. Wyjazd następuje 80 minut przed odlotem, a koszt biletu wynosi 25 złotych (płatne u kierowcy).

Bus Lot Szczecin Goleniow

PLL LOT biuro Szczecin

Kolej – Przewozy Regionalne

Na Lotnisko Szczecin-Goleniów możemy również dojechać koleją (Przewozy Regionalne), peron znajduje się przy samym terminalu. Trasę obsługują nowoczesne szynobusy z darmowym Wi-Fi. Za przejazd ze Szczecina Głównego zapłacimy 11,70 zł, a rozkład i system rezerwacji biletów dostępny jest na stronie biletyregionalne.pl.

pkp szczecin goleniow rozklad

 

Przed podróżą pamiętajmy o sprawdzeniu aktualnych informacji u przewoźników.