Polecane wpisy

Loty ze Szczecina do Bergen od czerwca w Wizz Air

Loty ze Szczecina do Bergen od czerwca w Wizz Air

W systemie rezerwacyjnym linii Wizz Air pojawiło się nowe połączenie ze szczecińskiego lotniska. Tak jest, znów chodzi o kierunek północny. Na szczęście, po tym jak Ryanair zapowiedział otwarcie trasy Szczecin-Goleniów – Moss-Rygge, opcje na Oslo zostały wyczerpane i tym razem polecimy do drugiego pod względem wielkości miasta w Norwegii.

Nasz mały port lotniczy obsługuje głownie transport pracowniczy, jednak ta wiadomość ucieszy również osoby z zacięciem podróżniczym. Bergen nazywane jest często bramą do krainy fiordów i nie jest to miano nadane na wyrost. Na północ od miasta znajduje się drugi pod względem długości fiord na świecie (Sognefjorden). Sama okolica Bergen sprzyja spacerom oraz innym formom aktywnego wypoczynku, a w centrum znajdziemy choćby zespół drewnianej zabudowy Bryggen, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Prywatnie bardzo polecam nawet krótki wypad. Pamiętajmy, aby zająć miejsce przy oknie podczas lądowania, bowiem jest na co popatrzeć.

Zapowiedziane połączenie wystartuje 20 czerwca, więc na dobre ceny w Wizz Air jeszcze trochę poczekamy. Obecnie wrzucono kilka tanich biletów na wrzesień i październik np. 29.09-13.10 za 78 zł RT. Loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty.

Szczecin 11:05 – Bergen 12:55 W62151 Wizz Air
Bergen 08:50 – Szczecin 10:35 W62152 Wizz Air

Jest to trzecie połączenie linii Wizz Air ze Szczecina do Norwegii. Do tej pory przewoźnik latał na lotniska Stavanger oraz Sandefjord-Torp. Dodatkowo Oslo obsługują linie Norwegian (Gardermoen) i Ryanair (Rygge).

Poradnik jak tanio dojechać na lotnisko Szczecin-Goleniów >>>

2015-06-20 Szczecin Bergen wrzesien

2015-06-20 Szczecin Bergen start polaczenia