Polecane wpisy

Jak dojechać na lotnisko Berlin Schonefeld ze Szczecina

Jak dojechać na lotnisko Berlin Schonefeld ze Szczecina

Najłatwiejszym sposobem na tani przejazd pomiędzy Szczecinem, a lotniskiem Berlin Schonefeld jest obserwowanie systemów rezerwacyjnych dwóch przewoźników regularnie kursujących na tej trasie. Busami Interglobus i PKS Szczecin pojedziemy za grosze pod warunkiem, że wykażemy odrobinę elastyczności przy wyborze godziny. Komfort podróży jest zbliżony, więc interesować nas będzie głównie cena.

Interglobus

Integlobus proponuje nam bilety już od 1 zł za przejazd w jedną stronę. Mamy też opcje za 9,90, 19,90 itd. Nie znaczy to, że ceny zawsze zaczynają się od złotówki i rosną wraz z postępem sprzedaży. Przewoźnik sukcesywnie wrzuca do systemu tańsze miejsca na różne godziny odjazdów i w dużej mierze od szczęścia zależy, czy będziemy w stanie dopasować tani przejazd do naszego lotu. Jeżeli startujemy z samego rana i wracamy późnym wieczorem, to zazwyczaj przyjdzie nam zapłacić pełną kwotę.

Standardowa cena za transport wynosi 79 złotych w jedną i 119 w dwie strony. Dostępne są również bilety w formule open, grupa, student itp. Busy odjeżdżają z przystanku przy dworcu Szczecin Główny co godzinę (od 2:00 do 20:00).

Rezerwacji dokonujemy na stronie interglobus.pl.

interglobus-szczecin-glowny-pkp-nowy-przystanek

interglobus Berlin Schonefeld rozklad

PKS Szczecin

Pod szyldem PKS Szczecin, na trasie do Berlina, kursują nowoczesne, punktualne busy. Ceny przejazdów rozpoczynają się od 4,99 zł. W tej kwocie zwykle dostępne są pojedyncze miejsca, więc warto zajrzeć do systemu na kilka tygodni przed wylotem. Pozostałe promocyjne półki to 19,99 i 34,99 zł.

Standardowa cena za transport wynosi 49 złotych w jedną i 89 w dwie strony. Dostępne są również bilety w formule open. Pierwszy bus odjeżdża, z Dworca Autobusowego w Szczecinie, o 2 w nocy. Kolejne kursy odbywają się od 5:00 do 17:00, co 2 godziny.

Rezerwacji dokonujemy na stronie pksszczecin.info.

pks szczecin dworzec autobusowy

pks szczecin Berlin Schonefeld rozklad

 

Przed podróżą pamiętaj o sprawdzeniu informacji u przewoźników.