Polecane wpisy

Przewozy Regionalne kasują trasę Szczecin – Warszawa (interREGIO)

Przewozy Regionalne kasują trasę Szczecin – Warszawa (interREGIO)

Koniec z bardzo tanimi podróżowaniem na odcinku Szczecin <-> Warszawa. Do tej pory w ofercie Super Bilet za niewielkie pieniądze mogliśmy pokonać tę trasę pociągami interREGIO Mewa i Portowiec (wakacyjnie Bosman: Świnoujście – Warszawa przez Szczecin). Sam bardzo często korzystałem z tej formy transportu płacąc zwykle promocyjne ceny od 1 do 39 zł. Co prawda wagony od jakiegoś czasu pozostawiały sporo do życzenia, ale cena rekompensowała niedogodności. Niestety wraz z początkiem roku szkolnego Przewozy Regionalne usuną połączenia i nie zobaczymy więcej tych składów na torach. 30 sierpnia będę miał okazję pojechać Mewą ostatni raz. Trochę jest mi szkoda nazwy, z którą przemieszczałem się pomiędzy tymi miastami od wielu lat. Tak czy inaczej w temacie przejazdów do stolicy Polski powstała ogromna dziura. Czekamy na ruch PKP Intercity.

Poniżej informacja ze strony przewoźnika przewozyregionalne.pl.

„Od 1 września Przewozy Regionalne skoncentrują swoją działalność na obsłudze połączeń regionalnych, uruchamiając codziennie około 1600 pociągów REGIO. Spółka zdecydowała o ograniczeniu komercyjnego segmentu swojej działalności, czyli pociągów interREGIO i REGIOekspres oraz interREGIObusów.

(…)

Z końcem sierpnia przestaną funkcjonować następujące połączenia interREGIO: „Mewa”, „Portowiec”, „Warta”, „Drwęca”, „Mamry”, „Spodek”, „Lednica”, „Szyndzielnia”, „Giewont” i „Białowieża” (zastąpią ją pociągi REGIO relacji Hajnówka – Siedlce – Hajnówka) oraz pociągi REGIOekspres „Kowalski” i „Schmidt” kursujące z Poznania do Frankfurtu nad Odrą.”

(…)

2015-08-30 Przewozy Regionalne Szczecin Warszawa interRegio