Polecane wpisy

PolskiBus: linia P17 Szczecin – Poznań – Wrocław zawieszona

PolskiBus: linia P17 Szczecin – Poznań – Wrocław zawieszona

10 stycznia ostatni raz pojedziemy na trasie Szczecin – Gorzów Wielkopolski – Poznań – Leszno – Wrocław. W nowej puli biletów udostępnionej 7 grudnia nie znalazły się miejsca w czerwonych autokarach z numerem P17. Po wcześniejszym zmniejszeniu liczby kursów, teraz przyszła pora na zawieszenie połączenia. Podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku linii P19 Szczecin PKPBerlin ZOB, która nie funkcjonuje od około pół roku. Fiaskiem zakończyła się też próba konkurowania z koleją na trasie do Warszawy. Najwyraźniej PolskiBus nie ma szczęścia do naszego miasta, choć można też powiedzieć, że w naszym mieście nie ma zapotrzebowania na usługi tej firmy. Wypełnienie, co sądzę z własnych, wielokrotnych podróży, nie spełniało dotąd oczekiwań. Prywatnie żegnam P17 z żalem. Mimo długiego czasu jazdy był to tani sposób na skorzystanie z lotnisk w Poznaniu i we Wrocławiu.

2016-01-10 PolskiBus P17 Szczecin Poznan Wroclaw rozklad

zdjęcie: wikimedia

  • witstwo

    Czy ta informacja jest wiarygodna? Autor tekstu pisze jakby wiedzial wiecej od PolskiegoBusa okreslajac w artykule, w tekscie: „ostatni raz pojedziemy”. Przewoznik stwierdzil na profilu FB (trzeba sie wczytac w posty, komentarze, bo oficjalnego komunikatu NIE MA o dziwo), ze trasa jest zawieszona na czas nieokreslony (przede wszystkim na czas zimowy). Czy czas „nieokreslony” jest rownoznaczny z „Likwidacją”? Nie wydaje mi sie, prosze nie wprowadzac ludzi w błąd, albo dowiedziec sie wiecej u przewoznika i wiadomosc uzupelnić.

    • Pawel

      Post ma tytuł „linia zawieszona” i traktuje o zawieszeniu linii, co jest nawet wytłuszczone w tekście. Ani razu nie pada słowo likwidacja, a już w drugim zdaniu jest wyjaśnione, że zwrot „ostatni raz pojedziemy” dotyczy puli biletów. 10 stycznia był ostatnim dniem dostępności trasy.

    • Post ma tytuł „linia zawieszona” i traktuje o zawieszeniu linii, co jest wytłuszczone w tekście. Tak została określona, więc nie pada słowo likwidacja. W drugim zdaniu jest wyjaśnione, że zwrot „ostatni raz pojedziemy” dotyczy aktualnej puli biletów. 10 stycznia to ostatni dzień dostępności trasy. Taki jest stan rzeczy. Gdy kursy zostaną wznowione napiszę o tym. Prywatnie liczę, że połączenie wróci, ale z dotychczasowych działań w Szczecinie można też wnioskować, że tak się nie stanie.