Polecane wpisy

Lotnisko Oslo Rygge tani dojazd do i z Oslo (Nettbuss)

Lotnisko Oslo Rygge tani dojazd do i z Oslo (Nettbuss)

Bilety lotnicze do portu Oslo Moss Rygge należą do najtańszych w naszym kraju. Samoloty kursujące na tych trasach przewożą głównie pracowników, choć rozbudowana siatka połączeń sprzyja także przesiadkom podczas wakacyjnych wojaży. Pod koniec sierpnia pokonałem w ten sposób dystans dzielący Szczecin i gorącą Majorkę. Oczywiście do Hiszpanii można dostać się szybciej, łatwiej, wygodniej, ale taniej już niekoniecznie. Malutkie lotnisko RYG trudno nazwać komfortowym miejscem, jednak szansa na upolowanie tanich lotów na Maltę, Kretę, Ibizę, Teneryfę i Gran Canarię rekompensuje wszelkie niedogodności.

2015-10-16 Szczecin Oslo Moss Rygge Ryanair 38 zl RT

Zabawne, że w przypadku tego portu jedną z najbardziej kosztownych opcji może okazać się wycieczka do Oslo. Gdy tylko przekroczymy próg hali przylotów bardzo szybko dopadnie nas norweska drożyzna. O ile bilety lotnicze z Polski bez większych problemów złapiemy za około 40 zł RT (w dwie strony) o tyle 50 minutowe przejazdy autobusami lub pociągami będą nas kosztować mniej więcej 150 zł RT (np. nsb.no 320 NOK, ryggeekspressen.no 300 NOK).

Odległość pomiędzy lotniskiem Moss Rygge, a centrum Oslo możemy pokonać zdecydowanie taniej. W okolicy znajduje się przystanek autokarów Nettbuss TIMEkspressen, którymi dojedziemy za połowę wspomnianej kwoty. Obecnie za transport zapłacimy 140 NOK RT w przypadku dorosłych i 100 NOK jeżeli mamy maksymalnie 28 lat. Najniższa taryfa to 69 NOK w jedną stronę i z tej ceny wypada być zadowolonym, ale nie musimy na tym poprzestać. W sieci można znaleźć kupony rabatowe, jeżeli trafimy na promocję, to pojedziemy za naprawdę niewielkie pieniądze. Sam skorzystałem z opcji zarejestrowania się na stronie przewoźnika nettbuss.no z kodem „NettbussVerve” dzięki temu do mojego konta zostało przypisane 100 NOK, które mogłem wykorzystać na rezerwację. W ten sposób koszt przejazdu w dwie strony zmniejszył się do kilkunastu złotych. Jak widać nawet w Norwegii da się podróżować tanio.

Nettbus TIMEkspressen ceny Oslo Rygge E6

Pozyskane przez internet bilety trzeba wydrukować lub zapisać w aplikacji Passbook. Jeżeli planujemy dokonać zakupu bezpośrednio w pojeździe, to warto wiedzieć, że występują kłopoty z kartami płatniczymi (są sczytywane z paska). Byłem zresztą świadkiem takiej sytuacji. Ostatecznie kierowca zabrał pasażera za darmo (ostatni autobus).

TIMEkspressen Ticket Passbook Rygge E6 Oslo Nettbus

Wróćmy jednak do przystanku. Budka znajduje się przy drodze E6 i jest zaznaczona na poniższej mapce. Do przejścia mamy 2 kilometry od drzwi lotniska (w prawo). Idziemy po asfaltowej trasie dla pieszych, więc niestraszne nam są wyboje i samochody. Nie boimy się też nocy, gdyż dojście jest oświetlone. Całość zajmuje około 20 minut. W drodze powrotnej przystanek znajduje się po przeciwnej stronie. Autokary kursują kilkanaście razy na dobę. Aktualne rozkłady i system rezerwacji znajdują się na stronie nettbuss.no. Udanego pobytu w urokliwym Oslo.

Nettbus Przystanek Rygge E6 Lotnisko trasa Oslo Moss Rygge

Nettbus Przystanek Rygge E6 mapa

Oslo Moss Rygge droga Przystanek Rygge E6 budka zdjęcie Nettbus dzien

Przystanek Rygge E6 budka zdjęcie Nettbus

Oslo Moss Rygge droga Przystanek Rygge E6 budka zdjęcie Nettbus noc

 • Marcin Tłustochowicz

  Podobnie jest z lotniskiem Szczecin-Goleniów. Stamtąd (gdy pociąg nam nie podpasuje), można się udać autobusem Fedeńczaka lub PKS-em z Glewic. Równo 3 km na piechotę przez las. Wejść w las można po obu stronach długoterminowego parkingu.

  • O! Takiego rozwiązania jeszcze w Goleniowie nie testowałem. Coś w stylu Rzeszowa, gdzie musiałem iść kawał po trawie obok drogi, aby skorzystać z taniej komunikacji (dopasowanie autobusów jeżdżących na lotnisko jest marne). W Szczecinie jednak tragedii nie ma. Bus miasto port, kursujący pod loty, kosztuje 17 zł (pociąg około 12). Ile liczą sobie za przejazd z Glewic?

   • Marcin Tłustochowicz

    Oj, spotkałem wielu, którzy strasznie na te 16,90 zł za bus do Szczecina narzekają. Podobno najdroższy transport na lotnisko w całej Polsce. Tym bardziej, że u kierowcy kosztuje 25 zł, a na połączenia LOT-u nie ma rezerwacji i 25 zeta trzeba zapłacić zawsze. Pociąg kosztuje od 11,40 zł w dół – im więcej osób, tym taniej, w promocji Ja i raz, dwa, trzy. Przy dwóch osobach wychodzi po dychu. Fedeńczak i PKS mieszczą sie w 10 zł, PKS jest odrobinę droższy – ale połączenia są praktycznie co 15-20 min. jak się złoży oba rozkłady razem.
    Jeszcze większy problem jest, gdy chcemy się udać w inną stronę niż do Szczecina. Wtedy nie ma sensu czekać na pociąg do Goleniowa, a od razu pruć do Glewic przez las – szczególnie gdy podróżujemy w stronę Nowogardu (lub dalej).
    Tajemnicą lokalnych mieszkańców jest, że wystarczy zadzwonić do operatora Fedeńczaka, jak się wyląduje i on skieruje busik na lotnisko, jak tylko będzie w pobliżu.

    • Brzmi dobrze, dla osoby podróżującej w dzień, latem i bez bagażu. Zapisałem sobie jako opcję do sprawdzenia i opisania.

     Cena busów może nie rozpieszcza, ale patrząc na położenie portu oraz zgranie kursów z lotami nie ma powodów do płaczu. Z perspektywy mieszkańca Szczecina trudno przyjąć kilka złotych różnicy za wysterczający argument na korzyść 3 kilometrów spaceru przez las w celu złapania innego busa. Natomiast w przypadku mniejszych miejscowości jasne.

     Po powrocie z wyjazdu przeniosę rozmowę pod post dotyczący dojazdu na lotnisko w Goleniowie. Twoje uwagi mogą się komuś przydać, a tam łatwiej będzie na nie trafić.

 • Pingback: Tanie loty do Oslo ze Szczecina za 27 zł RT (Ryanair) | Tanie loty z Berlina i ze Szczecina()

 • Pingback: Tallinn i Ryga ze Szczecina za 185 zł RT (Ryanair, Simple Express) | Tanie loty z Berlina i ze Szczecina()

 • Pingback: Loty ze Szczecina na Teneryfę za 330 zł RT (Ryanair) | Tanie loty z Berlina i ze Szczecina()

 • Pingback: Loty do Oslo Rygge za 38 zł, na Puchar Świata w skokach 218 zł RT (Ryanair) | Tanie loty z Berlina i ze Szczecina()